en guzel soz

sözler

kamyon arkası sözler

aşk sözleri

acı sözler

Kırgınlık Sözleri, Kırgınlık Mesajları | Güzel Sözler

Kırgınlık Sözleri


Kırgınlık Sözleri

Kırgınlık Sözleri yazımızda Sevgiliye Kırgınlık Sözleri, Eşinize Kırgınlık Sözleri, Anlamlı Kırgınlık Sözleri, Darılma Sözleri, ve Mutsuz Sözler, Kısa Kırgınlık Sözleri Bulabilirsiniz.

Kırgınlık Sözleri

İnsanları izlerken öğrendiğim tek bir şey var aslında, o ise dünyadaki tüm insanların içi dışı bir olmamalarıdır.

Söylenen sözlere bakılmamalı, yapılana ve yapılanlara bakılması lazım

Yaptığım iyilikler sonrası başıma kakacaksa, o insana iyilik yapmamak en doğrusu. Dik burunlu ve insanları tepeden gören yüzlerinizi istemem. Beni kıran ve paramparça ettikten sonra karşıma gelip özürlerinizi de duymak istemem. İçinden gerçekten gelerek seven insanları sevmek isterim. İşlerine geldiği gibi, çıkarı için değil.

Herkes cesaretli olmak ister ama kararlar doğrultusunda insan duraksama yaşar. Becermek ve başarmak ister insan. Herkes gibi insanın da kendi doğrultusunda arkasına sığındığı kararları ve sebepleri mutlaka vardır.

Arkana dönüp baktığın zaman çok uğraştıkların, çok çabaladıkların, çokça emek verdiklerin insanlara karşı artık içinden gelerek bir şeyler yapasın asla gelmez. Çünkü o insanlara zamanında çok şeyler yapıp karşılığını alamadığın içindir. Hayatından bu insanları çıkararak daha mutlu olmak her insanın kendi elinde olan bir şeydir.

Güven veren kalpler isteriz. Sevgimizi gözümüzü kırpmayacak şekilde severek adayacağımız bir kalp. Karaktersiz insanların karaktersiz kalplerine emanet edemeyiz tertemiz sevgimizi. O yüzden bu insanlara borçluyuz biz aslında.

Küçük kalbim elbet gün gelecek ve rest çekecek her şeye. Dayanamayacak ve pes edecek artık minik kalbim. O kadar yorgun ve bi o kadar bitkin şekilde yorgun kalbim. Bu dünyada inandığım ve her şeye güvendiğim şeylere arkama bile dönüp bakmadan elbet bir gün veda edeceğim.

Boş vermeyi bilmeli ve bunu cesaretle başarmalı insan. Çünkü bu dünya ve hayat, üzüleceğimiz kadar uzun ve gerçek değil. Boş vermeyi bilmeli bu yüzden insan.

Seni çok sevmiştim ey yar ama seni ilk tanıdığım gibi hep hayal ettim. Son gidişinde ki haline o kadar kırgınım ki, seni öyle biri olarak tahmin etmemiştim. İlk haline âşıktım ben oysa ki ama sen beni kandırdın.

Kim üzmek ister ki sevdiği insanı, kalbine kazıdığı insanı. Üzmek için değil, sevmek için almışsındır zaten onu kalbine. Ama asıl olan mesele, mutlu edemiyorsa sevdiği kişi sen değilsindir.

Sevmek için bol vaktimiz ve bol ömrümüz varken üzmek neden ey yar? Kırıp, üzmekten, ağlamaktan heder oldum günlerce ama sen beni üzmekten sevmeye bile vakit bulamadın ey yar.

İnsan acılarını saklamak için hep gülmeyi tercih eder. Gülerek acısını yatıştırır aslında. Gülerken acılarının saklandığını ve kaybolduğunu hissetmek ister. Mutluyum zannetsinler ben acımı içimde yaşamaya ve gülmeye devam edeceğim.

Dünya ve sokaklar kalabalık ama bir sen yoksun. Gökyüzünde seni aramaya yola çıktım, yeryüzü o kadar kalabalık olduğu için seni sevmeye vakit bulamadım. Gökyüzümsün sen benim.


Sevgiliye Darılma Sözleri

Herşey istediğimiz ve düşündüğümüz olsun diyerek hayal ederiz. İstediğimiz gibi gitmez bazen bu hayat. Hayattaki her zaman dileğimiz gerçekleşsin isteriz. Ama her şey aksine yaşadığımız gibi ilerler.

Kimse vazgeçilmez veya vazgeçilmeyecek insan değildir. Gün gelir senden öyle bir vazgeçerim ki, kendin neye uğradığını ve ne yapacağını şaşırır durursun. Vazgeçmek isteyen hep bendim, sen ise gitmemeyi hep kalmayı seçtin. Ama ben senden çoktan gitmeyi tercih etmiştim…

Halsiz ve güçsüzüm hayata karşı bütün duygularımla beraber her şeyim yok oldu. Senden bile vazgeçti kalbim. Seçeneksiz gitmeyi tercih etti duygularım. Artık hem suçsuz ve hem hükümsüzüm.

Kötü günde hep yanımda olan insanlar, düşüncede kafamı kaldırdığımda yanımda kimsenin olmadığını gördüm ben bu hayatta. Yerden kalkınca kimsem olmadı yanımda. Kendimce düşüp, kendimce kalktığımı öğretti bu hayat…

Birine yandı yüreğim onunla yangınlara gitmeyi göze aldım. Ama bir kitapta şunu okumuştum, ‘Yandıysan kalbinde birine, bir başkasını kalbine alırsan onunla ne yangınlara gidersin ne de o senin kalbini ısıtabilir’ yazıyordu.

İnsan en çok aslında sevdiği insana sinirlenir derler. Sinirlenmek ve sevmek aslında aynı terazi gibi doğru orantıdadır. Sana karşı duygularım hep bu şekilde işte ey sevgilim. 

Çok konuşarak ve çok açıklama yaparak hiçbir şey elde edemezsin. Anlattığım şeyler doğru yola çıkmadığı için vazgeçmeyi göze aldım. Çok üzülünce de elime hiçbir şey geçmedi. Üzülmemeyi tercih edip, gülüp umursamamayı ve vazgeçmeyi tercih ettim.

Yalnızlığın seni her zaman güçlü bir insan yapar. Başardığın her şey senin imtihanındır. Çabaladığın ne varsa, o senin yalnızlığına borçlu olduğunu gösterir. Yalnızlığınla gurur duymalısın.

İlgi ve sevgi bir ilişkideki en güzel meyvedir. Bunlar olmasa o ilişkinin hiçbir tadı tuzu olmaz. Ama gün gelir o ilgiye boğduğun, sevgiyi buram buram yaşattığın insanın sana ‘merhaba’ dememesi, insanın içine batar…

Ruhunu tamamlayacak ve senin ruh ikizin gibi birini bulmak ister insan. Ruhunu tamamlayacak insan bulmak zordur. Önemli olan üzmeden ve yıpratmadan hakiki seven birini bulmaktır.

Affedilemeyecek hataları sevdiği için, yüreğinde tertemiz merhameti için affeder insanoğlu. Gözyaşlarımızın ne kıymeti ne de değeri oldu hiçbir zaman. Fazlasından daha çok sevdiğimiz halde, kaybeden hep biz olduk. Bu umutlarımızdan sonra ne samimiyetlere, ne sevgilere ne inancımız kaldı ne de umudumuz kaldı…

Balonlar gibi oldu her zaman benim umutlarımın yarınları. İçlerine koydum tüm hayallerimi, tüm dileklerimi ve uçup gittiler arkalarına bakmadan özgürce. Seni de öyle sevmiştim, cesurca ey sevgili…

Bazen tükenmişlik hissine kapılıp, her şeyden vazgeçmek boşlamak istiyorum. Bazen karanlık günlere teslim olmak yerine, yıldızlar eşliğinde direnmek istiyorum hayata. Umutlarımı yitirmek yerine, hayallerimin peşinden koşmak direneceğim yere kadar direnmek istiyorum…


Kırgınlık Mesajları

Birçok kişinin hayaliyken, senin gerçeğin olabilirdim.

Kızgınlığım geçer de; kırgınlığıma çâre bulamadım.

Üşüyorduk, canımızı yakan insanlara bir daha sarıldık.

Belki de susmak, gerçeği anlatmanın tek yoluydu!

Ben sadece sevmeyi biliyorum, unutmayı öğrenemedim.

Dal kırıldığı yerden, insan de kırıldığı kalpten koparmış.

Güvensiz kalplerimizi karakteri bozuk insanlara borçluyuz.

Hıçkıra hıçkıra ağlattın ya beni ölsem de unutmam seni.

Gözlerimden tut da, ciğerlerime kadar kırgınım. Can Yücel

Değmiyor bazen, uğruna yorulduklarımız. Nazım Hikmet

Çiçekler rüzgarın şiddeti ile kızlar erkeklerin ihaneti ile sorarlar.

Kızgınlık çok gürültülüdür, oysa kırgınlık ne kadar sessiz.

Kırdıysa sessiz kal. Sessizliğinden kırıldığını anlamıyorsa onsuz kal.

Öfke, kızgınlık gelip geçiyor da, kırgınlık hiçbir yere sığmıyor.

Dokunma bana öyle çok kırıldım ki her kelimem bir yerini kesebilir.

Yazıyorum, çünkü içimde susturamadığım bir ses var içimde.

O da o kadar doğru bir seçim değilmiş demek ki. Boşver be dostum.

Artık kopardığın papatyalara sorarsın ‘ Hani sevecekti! ‘ diye.


Sevgiliye Kırgınlık Sözleri

Bir zamanlar yüzümdeki tebessümün sebebiydin oysa şimdi gözyaşlarımın.

Yeniden sevmeni istiyorum anladın mı yokmuşum gibi yeniden istemeni!

Kendime tüm yalanlarım tükendi! Yeni yalanım ol, tut elimden kandır beni.

Kırılmış bir kalp; yanmış kül olmuş evin, cepte kalan anahtarlarına benzer.

Ağladıktan sonra gider aynaya bakarsın, aslında olanlara değil de haline üzülürsün.

Ücretsiz olmasına rağmen sevmesini beceremeyen insanlar var ne yazık ki.

Ne kadar iyileşirse iyileşsin bir kere kırılınca bir daha ki sefere sakınıyor insan kendisini.

Sadece gelecekteki mutluluğumuzun hayalini kurarken gerçekten mutlu oluruz.


Kocaya Kırgınlık Sözleri

Ve her şey bir gün biter. İnsan en başta bunu kabullenirse daha sonrasından güçlü olabiliyor.

Hani derler ya; insan sevdiğine hiç kırılır mı diye? Aslında insan en çok sevdiğine kırılır!

Bir hayal uğruna bin hayal kırıklığına uğradım. En sonunda öğrendi kalbim, kırıldığı halde atabilmeyi.

Birini gerçekten sevdin mi; Yaşı, ne kadar uzakta olduğu, boyu, kilosu sadece lanet birer sayıdır.

Şimdi sen hangi yüzyıldasın sevgili? Ya erkenden gelip ölüyorum yine, ya da geç kalıp yetişemiyorum sana.

Ben zamansız girdim hayatına, sense zamanla çıktın hayatımdan. Aramızdaki fark buydu sadece.

Bilirsin; kimsenin hakkı kalmaz kimsede. Ne bir milim ileri, ne bir milim geri, tam beni kırdığın yerden kırarlar seni.

Ey can! Kimseyi kırma, sözden ağırı yoktur. Beden çok yükü kaldırır ama gönül her sözü kaldıramaz. Mevlana


Arkadaşa Kırgınlık Sözleri

Az önce oturma odasından mutfağa geçtim. Dönerken salona da bir göz attım. Eğlenceden öleceğim, çılgınlık diz boyu.

Eğer gerçekten önemseniyorsan, bir şekilde seninle ilgilenmenin bir yolunu bulur. Bahanelerle falan uğraşmaz.

Kırıldım bir kere sana, kolay olmayacak benim için biliyorum ama baktığın ayna gibi kırdın beni bir daha aynı olmayacak gibi.

Bazen kırılsam da susuyorum, Kırmaktan korktuğum için… Mevla kalbi kırık eylesin de; Kalp kıran eylemesin.

İnsanlara güvenmek mi bir daha? Şeytanın cennete girme ihtimali kadar az ve morgtan bir ceset alıp kalp masajı yapmak kadar saçma.

Hadi elindeki bardağı yere at. Sonra özür dile. Onu kırmak istemediğini ve onunla tekrar su içmek istediğini söyle. Komik değil mi?

Kıskanılmaktan rahatsız olan birini hiç sevmeyin. Ne demek kıskanılmaktan rahatsız oluyor, sevilmekten de rahatsız olur o. Değer bilmez mal.


Resimli Kırgınlık Sözleri

arkadaşa kırgınlık sözleri

darılma sözleri
kırgınlık mesajları

kırgınlık sözleri

kısa kırgınlık sözleri

kocaya darılma sözleri

Öfkeli Sözler

resimli kırgınlık mesajları

resimli kırgınlık sözleri

sevgiliye kırgın sözler

sevgiliye kırgınlık sözleri

Bir önceki yazımız olan Günaydın Sözleri başlıklı makalemizde Günaydın Mesajları, Günaydın Sözleri ve Hayırlı Günler hakkında bilgiler verilmektedir.12 Yorumlar

 1. salih alakurt

  23 Temmuz 2020 at 15:00

  Dokunma bana öyle çok kırıldım ki her kelimem bir yerini kesebilir..

  Cevapla
 2. Otobüs Şoförü

  22 Temmuz 2020 at 21:48

  Şehirler arası otobüsün mola yerindeki yıkanışı seyretmekten zevk alanlar gelin toplanalım. ben ruhen öyleyim:)

  Cevapla
 3. Dostluk Sözleri

  19 Temmuz 2020 at 01:41

  selam millet

  Cevapla
 4. kırgınlık

  17 Temmuz 2020 at 02:41

  üç günlük dünyada kimsenin kalbini kırmaya değmeyecek kadar kısadır hayat…

  Cevapla
 5. Ecem aselkizı

  11 Temmuz 2020 at 16:56

  Yeniden sevmeni istiyorum anladın mı yokmuşum gibi yeniden istemeni!

  Cevapla
 6. Sevilay tunay

  11 Temmuz 2020 at 16:54

  Birçok kişinin hayaliyken, senin gerçeğin olabilirdim. ??

  Cevapla
 7. Mesut düşmez

  11 Temmuz 2020 at 16:52

  Kırılmış bir kalp; yanmış kül olmuş evin, cepte kalan anahtarlarına benzer.

  Cevapla
 8. Fatih erkanlı

  11 Temmuz 2020 at 16:51

  Kötü günde hep yanımda olan insanlar, düşüncede kafamı kaldırdığımda yanımda kimsenin olmadığını gördüm ben bu hayatta. Yerden kalkınca kimsem olmadı yanımda. Kendimce düşüp, kendimce kalktığımı öğretti bu hayat…

  Cevapla
 9. nil kargaşa

  23 Haziran 2020 at 21:48

  Sevmek için bol vaktimiz ve bol ömrümüz varken üzmek neden ey yar? Kırıp, üzmekten, ağlamaktan heder oldum günlerce ama sen beni üzmekten sevmeye bile vakit bulamadın ey yar…

  Cevapla
 10. kırgınlık mesajları

  22 Haziran 2020 at 21:35

  Hıçkıra hıçkıra ağlattın ya beni ölsem de unutmam seni…

  Cevapla
  • Abdullah yılmaz

   11 Temmuz 2020 at 16:53

   Dal kırıldığı yerden, insan de kırıldığı kalpten koparmış.

   Cevapla
 11. kırgınlık sözleri

  21 Haziran 2020 at 22:27

  Kırdıysa sessiz kal. Sessizliğinden kırıldığını anlamıyorsa onsuz kal.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


EN GÜZEL SÖZLER


güzel sözler

Türkiye`nin En iyi En Güzel Sözler
Sayfasına Hoşgeldiniz..
GÜNÜN SÖZÜ