en guzel soz

sözler

kamyon arkası sözler

aşk sözleri

acı sözler

Öğretmenler Günü Sözleri | Güzel Sözler

Öğretmenler Günü Sözleri


Öğretmenler Günü Sözleri

Bu Sayfa da Öğrenci Kardeşlerimiz için Öğretmenleri için Birbirinden Güzel, Anlamlı, Duygusal ve Etkileyici Öğretmenler Günü Sözleri derledik.

Öğretmenler Günü ,Öğretmenler için olduğu kadar, Hocasını seven ve saygı duyan Öğrenciler içinde Büyük önem taşımaktadır,

Öğrencilerimizin Çok beğeneceği, Öğretmenlerin de Çok hoşuna gideceği En Güzel Öğretmenler Günü Sözleri, ve Öğretmenler günü Şiirleri hepsi bu bölümde Bulabilirsiniz,

Hoşunuza giden Öğretmenler Günü Mesajları nı dilerseniz sosyal medya hesaplarınızdan Paylaşabilir, veya kısa mesaj olarak Atabilirsiniz..

Öğretmenler Günü Sözleri

24 kasım öğretmenler günü
24 kasım öğretmenler günü

Güzel insanlarımızın öğretmenler gününü kutlarım.

Unutmayınız ki; cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir Atatürk

Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir. Atatürk

Bu ülkeyi siyasetçilere değil, öğretmenlere emanet edin. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Bize öğrettikleri sonsuz. Onlara olan sevgimiz gibi. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Heykeltıraş mermere ne ise; öğretmen de çocuğa odur. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Planınız bir yıl içinse pirinç ekin, on yıl içinse ağaç dikin, yüz yıl için ise insanları eğitin.

İstikbalimize ışık tutup rehber olan değerli öğretmenlerimizin öğretmenler günü kutlu olsun.

Öğretmenler! Cumhuriyet sizden, fikri hür, vicdanı hür, irfanı hür nesiller ister. Atatürk

Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Öğretmenler Günü Mesajları

öğretmenler günü mesajları
öğretmenler günü mesajları

Öğretmenlik Tanrı sanatıdır. Hz. Ali Güzel insan sevgili hocam hayatım boyunca seni unutmayacağım.

Unutmayınız ki cumhurbaşkanı bile sınıfta öğretmenden sonra gelir. Atatürk Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Dünyanın her tarafında öğretmenler, insan topluluğunun en fedakâr ve muhterem unsurlarıdır. Atatürk

Öğretmen, doğan güneşe benzer. www.enguzelsoz.net Etrafını aydınlatarak karanlıklara meydan okur. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum. Hz. Ali Öğretmenler gününüzü en içten dileklerimle kutlarım.

Öğretmen bir kandile benzer, kendini tüketerek başkalarına ışık verir. Atatürk 24 Kasım tüm öğretmenlere hayırlı olsun.

Bir milleti hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir toplum olarak yaşatan da, köleliğe, yoksulluğa düşüren de eğitimdir. Atatürk

Öğretmenler Günü Mesajı

öğretmenler günü mesajı
öğretmenler günü mesajı

Sen bahçemde tek gül, kalbimde tek cansın. Sen sevdiren öğretensin öğretmenler gününüz kutlu olsun canım öğretmenim.

Güzel yürekli öğretmenim, bilir misim sana olan sevgimi? Sorsan bana neredeyim, gösteririm hemen kalbimi. İyi ki varsınız.

Yeryüzünde öğretmenlikten daha şerefli bir meslek tanımıyorum. Diyojen Canım öğretmenim öğretmenler günün kutlu olsun.

Öğretmenlik mesleklerin en az kazanç getireni, fakat insanı en çok ödüllendirenidir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Çocuklarımızın yetişmesinde büyük rol oynayan, her turlu fedakârlığı gösteren sizlere çok borçluyuz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Dünyada her şeye değer biçilebilir, ama öğretmenin eserine değer biçilemez. Çünkü onun eseri her şeydir ve hem de hiçbir şeydir.

Bir topluluk ulus olabilmek için mutlaka eğiticilere, öğretmenlere muhtaçtır. Onlardır ki, toplumun gerçek bir ulus haline getirirler. Atatürk

Öğretmenim bilir misin seni nasıl sevdiğimi? Sorsan bana nerde yerin gösteririm ben kalbimi. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Dünyanın her yerinde öğretmenler toplumun en özverili ve en saygıdeğer öğeleridir. Atatürk 24 Kasım Öğretmenler Günü tüm ulusa kutlu olsun.

Muallimler! Yeni nesli, cumhuriyetin fedakâr muallim ve mürebbilerini sizler yetiştireceksiniz. Ve yeni nesil sizin eseriniz olacaktır. Atatürk

Vatan bir okulsa ilk nöbettesin, ilim denizinde hep seferdesin, kutsal mesleğinle gönüllerdesin, benim de gönlümü al öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Öğretmenler Günü Şiirleri

öğretmenler günü şiirleri
öğretmenler günü şiirleri

Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı, yüksek bir topluluk halinde yaşatır; ya da milleti esaret ve sefalete terk eder. Atatürk

Bir ulusun çağdaş ülkeler düzeyine erişebilmesi; eğitim ve öğretimin kaliteli ve bilimsel yöntemlerle yürütülmesi ile ancak mümkün olabilir. Öğretmenler günün kutlu olsun.

Saymakla tükenmez faziletlerin, zamanen ödenen o bedellerin, kıvancındır üstün talebelerin, iftihar ediniz siz öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Milletleri kurtaranlar yalnız ve ancak öğretmenlerdir. Öğretmenden, eğiticiden mahrum bur millet, henüz bir millet adını alma yeteneğini kazanamamıştır. Atatürk

Tüm bildiklerini bize öğrettin, millete faydalı bireyler ettin, kalemi kılıçtan çok keskinlettin, çareler ürettin sen öğretmenim. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Doğruya, güzelliğe, odur yolu gösteren odur hep geleceğe güvenle gülümseyen. Bir ana, bir babadır çocuklara sunulan. Odur eli öpülen, odur fedakâr insan. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Öğretmenler, altın kanatlı kelebeklerdir. Çiçeklerin arasından hiç yorulmadan, devamlı uçarlar. Çiçeklerine toz kondurmamaya çalışırlar. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan bilim, kültür ordusudur. Atatürk

Bir millet irfan ordusuna malik olmadıkça, savaş meydanlarında ne kadar parlar zaferler elde ederse etsin, o zaferlerin yaşayacak neticeleri vermesi, ancak irfan ordusuyla kaimdir. Atatürk

Öğretmen, bir bahçıvandır. En güzel gülleri o yetiştirir. Hiç yorulmadan, bıkmadan, usanmadan bahçesindeki güllere su verir ve onların bakımını titizlikle yapar. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Siz öğretmenler “sevgi elçileri” siniz. Sınıfta yaşama sevinci, toplumda huzur, ülkede barış, meslektaşları arasında demokratlığın simgesisiniz. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Ülkemizi gerçek hedefe, gerçek mutluluğa kavuşturmak için iki orduya ihtiyaç vardır: Biri vatanımızı kurtaran asker ordusu, diğeri ulusumuzun geleceğini yoğuran irfan bilim, kültür ordusudur.

En önemli ve feyizli görevlerimiz, milli eğitim işleridir. Milli eğitim işlerinde mutlaka muzaffer olmak lazımdır. Bir milletin gerçek kurtuluşu ancak bu suretler olur. Atatürk

Yeter derecede eğitime sahip olmalısın ki, çevrende insanları gereğinden büyük görmeyesin; fakat bilgeliği sağlayacak kadar da eğitimin olmalı ki, onları küçük görmeyesin. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Öğretmen, öğrencilerinin üzerine titreyendir. Gömleğimizin düğmesi açılınca eliyle kapatan, alnımız terleyince mendiliyle kurulayan, ayağımıza tas dokunsa bizden önce üzülendir. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

Öğretmenler Günü Resimli Mesajlar

Öğretmenler Günü Resimli Mesajlar
Öğretmenler Günü Resimli Mesajlar

Bir önceki yazımız olan Evlilik Mesajları başlıklı makalemizde Evlilik kutlama mesajları, Evlilik mesajları ve Evlilik sözleri hakkında bilgiler verilmektedir.3 Yorumlar

 1. öğretmenler günü

  13 Nisan 2021 at 15:54

  keşke hep çocuk kalsaydık ta her yeni yılda aynı heyecan ile ilk okula başlasaydık hey gidi hey

  Cevapla
 2. öğretmenler günü

  20 Temmuz 2020 at 14:29

  Gelecek gençlerin, gençler ise öğretmenlerin eseridir.

  Cevapla
 3. cemal türk

  19 Temmuz 2020 at 02:08

  Heykeltıraş mermere ne ise; öğretmen de çocuğa odur. Öğretmenler gününüz kutlu olsun.

  Cevapla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


EN GÜZEL SÖZLER


güzel sözler

Türkiye`nin En iyi En Güzel Sözler
Sayfasına Hoşgeldiniz..
GÜNÜN SÖZÜ