en guzel soz

sözler

kamyon arkası sözler

aşk sözleri

acı sözler

Aamir Khan Sözleri | Güzel Sözler

Aamir Khan Sözleri


Aamir Khan Sözleri

Sayfa İçeriği: Aamir Khan Sözleri, Aamir Khan Etkileyici Sözleri, En Güzel Aamir Khan Sözleri, Kısa Aamir Khan Sözleri, Aamir Khan Anlamlı Sözleri, Aamir Khan Kimdir

Hindistanlı oyuncu, yapımcı ve yönetmen olan Aamir Khan tarafından söylenmiş en güzel sözlerini siz değerli takipçilerimiz için bir araya derledik.

Aamir Khan Sözlerini Facebook, İnstagram, Whatsapp ve Twitter, gibi sosyal platformlarda paylaşabilirsiniz.

Aamir Khan Kimdir

Aamir Khan Kimdir
Aamir Khan Kimdir

Aamir Khan (14 Mart 1965; Mumbai, Maharashtra), Hint oyuncu, yapımcı ve yönetmendir. Tam adı Mohammed Aamir Hussain Khan’dır.

Aamir Khan başarılı kariyeri boyunca, Hint sinema tarihinin en etkileyici ve popüler aktörü olmuş ve dört Ulusal Film Ödülü ile yedi Filmfare Ödülü kazanmıştır. Bununla birlikte Hindistan Hükümeti tarafından 2003 yılında Padma Shri ve 2010 yılında Padma Bhushan olarak onurlandırılmıştır. 30 Kasım 2011 de UNICEF Ulusal Barış Elçisi seçilmiştir. Ayrıca 2014 yılında 2. Kez Barış Elçisi seçilmiştir.

Sinema kariyerine çocuk yaşta amcası Nasir Hussain’in filmi Yaadon Ki Baaraat(1973) ile adım atan Khan, ilk uzun metrajlı filmi Holi (1984) ve arkasından trajik aşk filmi Qayamat Se Qayamat Tak(Kıyametten Kıyamete) (1988) ile başarısını kanıtlamıştır. Korku filmi olan Raakh (1989)’taki rolü ile Ulusal Film Ödülleri Juri Özel Ödülüne layık görülmüştür. 1990’lı yıllarda yaptığı romantik dram filmi Dil (1990), romans Raja Hindustani (1996) ve ona ilk Filmfare Ödüllerinde En İyi Oyuncu Ödülünü kazandıran dram filmi Sarfarosh(1999) ile Hint Sineması’na öncülük edeceğini kanıtlamıştır. Khan ayrıca Kanada-Hint ortak yapımı Earth (Toprak)(1998) filmindeki rolü ile takdir toplamıştır.

2001 yılında Khan, kendi adını taşıyan film prodüksiyon şirketini kurmuş (Aamir Khan Productions) ve yaptığı ilk filmi Lagaan (2001) ile Akademi Ödüllerinde En İyi Yabancı Dil Film kategorisine aday gösterilmiş ve Ulusal Film Ödüllerinde En Popüler Film ve Filmfare Ödüllerinde En İyi Aktör ve En İyi Film ödüllerini kazanmıştır. Dört yıl aradan sonra 2006 yılında yayınlanan filmleri Fanaa (Kayboluş) ve Rang De Basanti (Onu Sarıya Boya) filmlerindeki rolleri ile büyük beğeni toplamıştır. Bir sonraki yıl yönetmenliğini yaptığı ve rol aldığı Taare Zameen Par (Her Çocuk Özeldir) filmindeki başarısı ile Filmfare Ödüllerinde En İyi Film ve En İyi Yönetmen ödüllerini almıştır. Khan’ın En büyük ticari başarısı aksiyon – dram filmi Ghajini(2008) ile gelmiş ve bunu komedi-dram filmi 3 idiots (3 Aptal) (2009), macera filmi Dhoom 3 (2013) ve hiciv(yerme) filmi PK (2014) ile Bollywood film tarihinde zirveye oturmuştur.

Bununla birlikte yardımsever kimliği ile tanınan Aamir Khan, Hint toplumunda bazıları politik krize dönüşmüş çeşitli sosyal problemlere çözüm aramaktadır.Bu amaçla hazırladığı televizyon programı Satyamev Jayate (Doğru Her Zaman Kazanır) ile bu sosyal sorunlara çözüm aramaktadır. İlk evliliğini Reena Dutta ile 1986 yılında yapmış ve bu evliliğinden Junaid (oğlu) ve Ira(kızı) isimli iki çocuğu olmuştur. 2002 yılında boşanan Khan 2005 yılında Yönetmen Kiran Rao ile evlenmiş ve bu evliliğinden tüp bebek yolu ile Azad (oğlu) isimli çocuğu olmuştur.

Khan 14 Mart 1965 yılında Hindistan’ın Maharashtra eyaletinin başkenti Mumbai (Bombay) şehrinde doğmuş yapımcı Tahir Hussain ve Zeenat Hussain’in oğludur. Amcası,Nasir Hussain yapımcı ve yönetmen olan Khan’ın bazı akrabaları da Hint film sektöründedir.Dört kardeşinin en büyüğü kendisi olup erkek kardeşi Faisal Khan (Aktör), iki kız kardeşi Farhat ve Nikhat Khan’dır. Yeğeni Imran Khan da Hint sinemasının önde gelen aktörlerindendir.

Çocuk yaşta aldığı iki küçük rol ile sinema hayatına başlamıştır. Sekiz yaşında Nasir Hussain’in müzikal filmi Yaadon Ki Baaraat (1973) filminde şarkı söylemiştir. Bir sonraki yıl babasının yapımcılığını yaptığı Madhosh filminde Mahendra Sandhu’sun gençliğini canlandırmıştır. Khan ilk okula J.B. Petit Okulu’unda başlamış sonra Bandra’da  St. Anne Lisesi’nde 8. sınıfa kadar devam etmiş, 9. ve 10.sınıfı Mahim’de Bombay İskoç Okulu’unda okumuştur. Eyalet şampiyonasında tenis oynamıştır, hatta eğitim hayatından daha başarılı olmuştur. Mumbai’s Narsee Monjee Koleji’nden 12. sınıfı tamamlamıştır. Khan çocukluğunu babasının yapımcılığını yaptığı filmlerin başarısızlığı sebebiyle yaşadığı finansal problemler sebebiyle “zorlu bir dönem” olarak tanımlamaktadır; “günde en az 30 kez kredi ödemeleri için aranıyorduk.” diyen Khan o günlerde okul taksitlerinin ödenememesi riski ile karşı karşıyaydı.

On altı yaşında okul arkadaşı Aditya Bhattacharya’nın yönetmenliğini yaptığı Paranoia (Paranoya) adlı 40 dakikalık sessiz sinema film çalışmalarına katıldı. Film Aditya Bhattacharya’nın yakını film yapımcısı Shriram Lagoo tarafından birkaç bin Rupi olarak finanse edildi. Khan’ın ailesi yaşadıkları olumsuz tecrübe nedeniyle onun bu film sektörüne girmesine karşı çıkıyorlardı, sinema yerine doktor veya mühendis gibi istikrarlı bir kariyer seçmesini istemişlerdi. Bu sebeple Paranoia (Paranoya) ‘nın çekimleri gizli sürdürülüyordu. Filmde, Neena Gupta ve Bhattacharya tarafından seslendirilen Victor Banerjee’nin yanı sıra Aamir Khan da başrol oynadı. Bu film tecrübesi onu sinema kariyerinde devam etmesi için yüreklendirmişti.

Sonrasında Avantar isimli bir tiyatro grubuna katılan Khan burada bir yıldan fazla bir süre sahne arkasında görev aldı. İlk sahne rolünü Prithvi Tiyarosu’nda oynanan Gujarati oyununda rol aldı. Khan iki Hintçe oyun ve Takas Merkezi adlı İngilizce oyunla tiyatroya devam etti. Liseyi bitirdikten sonra ailesinin itirazlarına rağmen yüksek okula devam etmemiş bunun yerine amcası Nasir Hussain’in iki Hint filmi Manzil Manzil (1984) ve Zabardast (1985) filmlerinde yardımcı yönetmen olarak görev almıştır.

Aamir Khan Sözleri

Kalplerde gerçek cesarete sahip olanlar her zaman kazanır.

Yaşadığım her olayın diğer yüzünü de düşünmeye çalışırım.

Meğer ne çok canı yanarmış insanın, baktığı yerde göremeyince sevdiğini.

Ağlamak için kötü bir şey olması gerekmiyor. Bazen mutlu olmak da gözyaşı sebebidir.

Hayal etmekte özgür ol ve daha yüksek şeyleri hayal et ki; insanlar senin hayal ettiğini hayal etsin.

Ben kısıtlamaları sevmiyorum, özgürlük istiyorum. Ve her seferinde bu yüzden bir film yapıyorum.

Her birimiz bir gemi gibiyiz. Yakında, kendi kaderlerimize doğru yola çıkacağız. Ve varış yerlerimiz farklı olacak.

Sorun ne olursa olsun kalbinize, her şey yolunda demelisiniz. Çünkü kalbiniz çok hassastır ve sözlerinize çabuk kanar.

Önemli olan kalbinizi takip edecek cesarete sahip olmak. Yaşayacak bir hayatımız var. Bu yüzden kalbin ne hissediyorsa onu yap, sonuçlarını düşünme!

Bir erkek çocuğu ağlamaması gerektiğini düşünerek yetişiyor. Bir çocuğa ağlama dediğiniz zaman duygularını ondan daha da uzağa götürüyorsunuz. Sonra da karısını neden dövüyor diye şaşırıyorsunuz.

Kısa Aamir Khan Sözleri

Kısa Aamir Khan Sözleri
Kısa Aamir Khan Sözleri

O hep rüzgar gibi özgürdü.

Kimse bıraktığın yerde beklemez.

Hayatın amacını mutlu olduğun yerde ara.

Gerçek zafer hayallerindir. İntikamın değil!

İyi işler yapmak için çalış, zenginlik için değil.

Güçlü kadınlardan her zaman etkilenmişimdir.

Kalbinizin sesini dinlerseniz, o sizi harekete geçirir.

Hep özgür ruhluydu, aramızda bir o kendini dinledi.

Uzat ellerini, korkma, ürküttüysem giderim senden.

Gerçek dünya acımasız, rekabete dayalı bir dünya.

Yarından bu kadar korku duyarsan, bugünü nasıl yaşarsın.

En Güzel Aamir Khan Sözleri

En Güzel Aamir Khan Sözleri
En Güzel Aamir Khan Sözleri

Ve kaderim belli olmuştu, ne olmak istediğimi kimse sormadı.

Kalbinde gerçek inanç ve cesareti olan her zaman kazanır.

Ben size mühendisliği öğretmiyorum, nasıl öğretileceğini öğretiyorum.

Benim maksadım kargaşa yaratmak değildir. Ben sadece zamanı değiştirme çabasındayım.

Yukarıda ay güneş ve gökyüzü. Karşımda sen ne güzel geldin hayatıma. Bütün renkler anlamsız geliyor şimdi.

İncil’in ilk emri: Sev! Tevrat’ın: Yaşat! Kur’an’ın: Oku! Hristiyan sevmedi, Yahudi yaşatmadı, Müslüman okumuyor!

İnançla cesaret arasında küçük bir fark vardır. Yapabilirim, bir inançtır. Sadece ben yapabilirim demek ise cesarettendir.

Büyümeyi hiç istemedim. Büyüdükçe insanlar daha az gülüyordu çünkü. Çocuk olmanın en güzel yanı istediğin zaman ağlayabilmekti.

İnsanlar bana sevgilerini ve iyi dileklerini verdiler. Çok mutluyum. Eğer bakarsanız istediklerinizin sonu yoktur. Ben hayatta ne olursa olsun mutlu olmamız gerektiğine inanıyorum.

Aamir Khan Anlamlı Sözleri

Aamir Khan Anlamlı Sözleri
Aamir Khan Anlamlı Sözleri

Gidin hadi. Yarın sınavınız var. Sınavlar hep var. Babalar ise bir kere var.

Akıntıyla herkes yüzebilir ama gerçek kahraman akıntıya karşı yüzebilendir.

Benim en büyük başarım insanlardan edindiğim sevgi ve saygıdır. Bunu elde etmek çok zordur.

Nankör insan, her şeyin fiyatını bilen, fakat hiçbir şeyin değerini bilmeyen insandır.

Bir kabul ediyorum bir kabul etmiyorum. Kalbim kararsız. Kalbim tıpkı siyasiler gibi, çok tuhaf.

Kendi hayallerini hayata geçir. Yoksa maaş karşılığı bir başkasının hayallerini gerçekleştirebilmek için çalışırsın.

Toplumumuzdaki problemlerin sorumluları zaten aramızda olan insanlardır. Belki de hepimiz toplumca sorumluyuz.

Bir sirk aslanı kırbacın korkusu ile sandalye üzerinde oturmayı öğrenir ama böyle bir aslana iyi terbiye edilmiş diyebiliriz ama iyi eğitilmiş diyemeyiz.

İyi iş yapsın ya da yapmasın, filmlerimin her birinden birçok şey öğrendim. Bu şekilde, her filmim; bana beni sonraki oyunculuk çabama taşıyacak bir şey öğretti.

Eğer bir şeyleri değiştirmek istiyorsak, hepimizin içine dürüst bir şekilde bakması, yanlış bulduğu şeyleri düzeltmek için çalışması gerek. O zaman toplumun genelinde büyük bir değişim yaşanır.

Aamir Khan Etkileyici Sözleri

Aamir Khan Etkileyici Sözleri
Aamir Khan Etkileyici Sözleri

Yarından bu kadar korku duyarsan, bugünü nasıl yaşarsın.

Mükemmeli yakalamaya uğraş, o zaman başarı zaten seni kovalar.

Uçurtmayı yükselten rüzgar değildir. Rüzgara karşı verdiğin mücadeledir.

Her çocuğun kendine özgü yetenekleri, kapasitesi ve hayalleri vardır.

Sizi mutlu eden şeyi yapın ve başarılı olmayı dert etmeyin. Cesur olun. Hayatı kendi kurallarınıza göre yaşayın.

Kendimize davranış bilimlerinden bir ders: Arkadaşınız başarısız oluyor üzülüyorsunuz. Arkadaşınız birinci oluyor daha çok üzülüyorsunuz.

Ben insanların din ayrımcılığı yapmalarından açıkça nefret ediyorum. Ben aşırı dindar bir insan değilim. Bundan rahatsızlıkta duymuyorum çünkü ben maneviyata daha çok değer veriyorum.

Hindistan’da gerçek erkek; ağlamayan, karısının elini tutmayan, çocuğuna sarılmayan erkek olarak tanımlanmış. Tüm bu tanımlamalara bakarsak ben gerçek bir erkek değilim çünkü her zaman karımın elini tutuyorum, çocuklarıma sarılıyorum ve sürekli ağlıyorum.

Bizim toplumumuzda çok acı gerçekler var. Bizim görmemezlikten geldiğimiz. Çünkü bu gerçekleri görmek insanı rahatsız ediyor. Zamanla bunların neden beni endişelendirdiğini düşündüm. Benim hayatımda her şey yolunda beni neden ilgilendirsin ki? İlgilendirir. Çünkü ben de bu toplumun bir parçasıyım.

Aamir Khan Resimleri

Aamir Khan Resimleri
Aamir Khan Resimleri

Hayatta en büyük mucize, küçükken iyi bir öğretmene rastlamaktır.

Bu aşkı bir gözlerinde gördüm bir de beni sana bağlayan gözlerimde.

Göğün birinde değilse ötekinde bir kıvılcım gizlidir işte o kıvılcımı alevlendirmek gerekir.

Bence modern zamandaki en acı durum, karşındaki insanın seni bir alternatif olarak görmesidir. Seni diğer insanlardan farklı görmeyip, hızlıca tüketip başka alternatiflere yönelmesidir. Fast food tüketir gibi insan tüketmeleridir. İnsan gerçekten ziyandadır.

Kız çocuğuna yemek yapmasını, erkek çocuğuna araba kullanmasını öğrettik. Sonra da “araba kullanamıyor” diye kadınları, “yemek yapamıyor” diye erkekleri eleştirdik. Şikayetçi olmak yerine erkek ve kadını eşit, cinsiyet ayrımı yapmadan yetiştirelim.

Bu dünyada; ayaklarının üzerinde durabilen, kimseye ihtiyacı olmayan, birey olduğunun farkında olan, hakkını arayan, yaşadığı coğrafyadaki ataerkil zihniyeti elinin tersiyle itebilen kadın kadar çekici hiçbir şey yoktur. Fizik elbet bir gün deforme olur, karakter ise baki kalır.

Bir önceki yazımız olan Aziz Sancar Sözleri başlıklı makalemizde Aziz Sancar, Aziz Sancar kimdir ve Aziz Sancar sözleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Yayınlanma Tarihi: 13 Ekim 2020

Kategori: Ünlü Sözler

Görüntüleme: 3714 Defa

Etiketler:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


EN GÜZEL SÖZLER


güzel sözler

Türkiye`nin En iyi En Güzel Sözler
Sayfasına Hoşgeldiniz..
GÜNÜN SÖZÜ