en guzel soz

sözler

kamyon arkası sözler

aşk sözleri

acı sözler

Baba Sözler | Güzel Sözler

Baba Sözler


Baba Sözler

Bu yazımızda çok beğeneceğiniz Birbirinden Güzel, Anlamlı, Etkileyici, Duygusal, Özlü, Kısa veya Uzun Baba Sözler derledik.

Etkileyici sözler ile hafızalara kazınabilirsiniz. Bu Güzel sözler sayesinde akıllarda iz bırakabilirsiniz. En Baba sözler baba adamlara yakışır, Siz de o babalardan biriyseniz bu damar sözler ile yürek burkabilirsiniz.

İnsanın üç babası vardır derler: Öz babası, kayınbabası ve manevi babası, İnsan ne zaman ihtiyacı olsa onları yanında bulur. Onlara sorgusuz sualsiz güvenilir.

Ağır abi olarak takılan kimisi ‘BABA’ olarak tanınan ve her türlü pis işi organize etmekle görevli olan kişiler de baba sözler söyleyerek ağırlığını koymaya çalışır, Öz, Kayın, veya Manevi olan hangi Babanıza özel mesaj göndermek istiyorsanız HOŞUNUZA giden sözlerden birini seçip ister Kısa mesaj Dilerseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşarak Gününüze mutluluk katabilisiniz..

En Baba Sözler

En Baba Sözler
En Baba Sözler

Evet, sen benim izlediğim en güzel manzaralardan birisiydin, ama artık herkesin izleyebileceği ucuz bir kıyısın.

Sana şu ana kadar yazmış olduğum ve söylemiş olduğum cümlelerden hiç usanmadım. Ama en azından birisinden de haberin varmış gibi davransaydın be gülüm.

Bir söz vardır her şeye zamanla alışıyorsun diye. Ama hiç bitmez ki bu çile. Çünkü zaman geçmişin ilacı be gülüm geleceğin değil.

Eğer ki uçmak en sevdiğim şey diyorsan uçarsan düşme tehliken olduğunu da bilmelisin. Önemli olan uçmayı sevmek değil önemli olan uçmaya cesaret edebilmektir.

Eğer ki sana zarar veren insanları kendinden uzaklaştırmaz isen, kendin bitersin de farkına varmazsın. Bu nedenledir ki kendin gibi olmayan insanları çevrene sokma, çevrene girmişlerse bile sen yoluna ben yoluma diyebilecek kadar akıllı ve cesaretli olmayı bil.

Hayallerim dediğin ve çok uğraş verdiğin şey gün gelir nefret ettiğin şey olur. Ama önemli olan farklı bir yerden yoluna devam etmen gerektiğini bilmektir. O yüzden şunu unutma! Hayallerinin olmaması senin benliğinden daha önemli değil. Önemli olan hayaller değil kişinin kendini gerçekleştirmesidir.

Ne zaman haklı olduğumu hissetsem susmam hep konuşurdum. Lakin artık usandım. Haklı olduğumu düşündüğüm anda ağzımı açmam susarım. 

Çalışmaktan çekinmeyin. Can sıkıntınız gider, cebinize para girer ve hayatla ilgili tecrübe kazanırsınız.

Baba Laflar

Baba Laflar
Baba Laflar

Mutluluğu herkes ile paylaşman mümkün derler. Asla öyle değildir. Sadece aile ve çevren ile paylaşmalısın. Diğerleri mutluluğunu emer. Hiç kalmaz. Mutsuz olursun sonra.

Eğer bir oyun oynuyorsan o oyunda köle olan sen bile olsan oyunun hakkını ver ve kimsenin ekmeğine ve hakkına girme. Yalnızlık

Herkesle iletişim kurmayı ve empati yapmayı bil. Ama herkesle arkadaşlık yapma. Herkes senin gibi değil. Frekans farklılıkları ileride başını çok ağrıtır. Daralırsın ve nefes alamaz hale gelirsin. 

Nasıl bir kola şişesinin kapağı başka bir şişenin kapağını olmuyor ve onu kapatmıyor ise, sen de senin gibi olmayan insanların seninle iyi vakit geçirmelerini bekleme ve onlarla asla samimi bir arkadaşlık ilişkisi içine girme. Yanlış kapağı deneyip kolayı kapatamazsan asiti kaçar. Bozulur ve eski halinden eser kalmaz.

Dünyadaki tüm insanlara gülün ve onlara iyi yanlarınızı gösterin derler. Ama bilmezler ki bazıları iyi niyeti kendi karaktersiz egosu içi sana karşı kullanırlar. O yüzden güldüğün ve iyi niyetli olduğun kimseyi bil öyle hareket et. Üzülen sen olma.

Senin karakter ve duygularınla bağdaşmayan işleri hayal edinme kendine. Hayallerin duygu ve aklınla paralel hareket etmeli ki gerçekten sevdiğin şeye ulaşabilmekte başarılı olabilesin.

Yaşadığın yerden kaçmak istersin bazen. Daha iyi bir yaşam standartı ve refah için. Ama şunu bil ki yaşadığın yeri cennet yapamıyorsan gittiğin yer de cennet olmaz. Orada da cehennemi yaşarsın.

Çarkıfelek gibidir insanlar. Bazen, “Keşke güneş olsa soğuktan nefret ediyorum” der. Bazen de yine aynı kişi, “Keşke kış olsa sıcaktan daraldım artık. Yeter.” diye de isyan eder. Bilemezsin insanı, ne yapacağını kestiremezsin. Kimi zaman en sevdiğinden nefret eder. Kimi zaman ise en nefret ettiğini sevmeye başlar.

Bilgili olmak çok önemli değildir. Önemli olan o bilgiyi nasıl ve hangi amaçlar doğrultusunda kullanabileceğini bilmektir. 

Kısa Baba Sözler

Kısa Baba Sözler
Kısa Baba Sözler

İnsanlar tarafından karşıdaki kişiyi parçalamaya tek bir söz yeter. Ancak o insanı tekrardan geri kazanmak için tek bir söz yeterli olmayacaktır. Yani sözcüklerle gönül kırmak kolaydır ancak sözcüklerle gönül kazanmak o kadar da kolay değildir.

Kendi hayatını kazanmayı bilmelisin. Kimseye muhtaç olmamalısın. Muhtaç olan kişi zincirlidir de farkına varamaz. Bu yüzden kendini iyi yetiştirmelisin.

Tüm dünyaya kendi kafan üzerinde oluşturduğun düşünce ve görüşler üzerinde bakmamalısın. Çünkü o zaman dünyayı olduğu gibi kendi doğal zenginlikleriyle değil de kendi kafanda kurduğun kadar fakir ve dar görürsün.

Baba omzu diye bir yer var. Zamansızlıkta ve mekansızlıkta iliklerine kadar mutlu hissettiğin…

Her kapıyı açmanın kestirme yolu habire anahtar aramak değil, anahtar adam olabilmektir.

Başarmak zordur, kolaya kaçarsan sonuç basitleşir. Unutma, yokuş aşağı inmek kolaydır ama manzara tepeden seyredilir.

Sen doğru yolda ol da, varsın seni eğri sansınlar. Sen kendini bildiğin sürece, doğru insansın.

İnsan insanı sevmekten vazgeçtiği, zaman değil umudunu kestiği zaman bitirir…

Aslanlar kendi hikâyelerini yazmadıkça avcıların hikâyelerini dinlemek zorunda kalırlarmış.

Bir gün herkes gibi olmadığımı anlayacaksın, işte o gün sen, herkes gibi olacaksın.

Sevgiden daha önemli karşıya verebilecekleriniz vardır. Onlarda anlayış, empati ve saygıdır. İşte bu üçü karşınızdaki kişiye kendi değerini gerçek anlamda hissettirecek olan olgulardır.

İnsanlar tarafından bazı edilen sözcükler gerçekten de çok güzel. Ama her insana etmemeli güzel söz insan. Edersin güzel söz ama sonra ya şaşırırsan.

Bir önceki yazımız olan Sıcak Sözler başlıklı makalemizde Duygusal Sıcak sözler, Etkileyici Sıcak sözler ve Resimli Sıcak sözler hakkında bilgiler verilmektedir.


Yayınlanma Tarihi: 26 Mart 2021

Kategori: Güzel Sözler

Görüntüleme: 597 Defa

Etiketler:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


EN GÜZEL SÖZLER


güzel sözler

Türkiye`nin En iyi En Güzel Sözler
Sayfasına Hoşgeldiniz..
GÜNÜN SÖZÜ