en guzel soz

sözler

kamyon arkası sözler

aşk sözleri

acı sözler

Berat Kandili Mesajları, Berat Kandili Mesajı | Güzel Sözler

Berat Kandili Mesajları


Berat Kandili Mesajları

Sayfa içeriği: Berat Kandili Mesajı, Berat Kandili mesajları, Berat Kandili Mesajları Dualı, Ayetli Berat Kandili Mesajları, Hadisli Berat Kandili Mesajları, Berat Kandili Mesajları 2021, Berat Kandili ne zaman, Berat Kandili nedir, Berat Kandili Sözleri, Kısa Berat Kandili Mesajı, En Güzel Berat Kandili Mesajları,

Bu yazımızda Dünyanın her yerinde yaşayan müslümanlar için, Güzel, Anlamlı, islami ve Dini, mübarek günü Berat kandili ile ilgili Mesajlar derledik.

Berat Kandili ile ilgili Mesajlar sayfamızda Beğendiğiniz Hadisli veya Ayetli Sözleri tüm sevdiklerinize kısa mesaj olarak gönderebilir, dilerseniz Sosyal medya hesaplarınızdan Paylaşabilirsiniz..

Berat (Berâet), Arapça’da temize çıkma anlamına gelir. İslam inancına göre bu gecenin bereketli ve feyizli bir gece olması sebebiyle Mübarek Gece; günahların affı ve kulların temize çıkarılması sebebiyle de Berat Gecesi ve kulların ihsana kavuşmaları nedeniyle de Rahmet Gecesi gibi adlar da verilmiştir.

Berat Kandili nedir

Berat Kandili, İslam dininde kutsal kabul edilen gecelerden biridir. Şaban ayının 14. gününü 15. gününe bağlayan gecesi Berat gecesidir. Osmanlı İmparatorluğu’nda II. Selim’den itibaren minarelerde kandil yakılmasıyla kandil adını almıştır. Berat, Arapça’da temize çıkma anlamına gelir.

Berat gecesinde hangi ibadetler yapılır

Bir kısım Müslümanlar bu geceyi ibadet ve taatle geçirmenin pek çok sevabı ve feyzi olduğuna inanır. Bu konuda İslam peygamberi Muhammed’in bir hadisi vardır:

“Şaban ayının on beşinci gecesi olduğu zaman, gecesinde ibadete kalkın. Ve o gecenin gündüzünde (kandilden sonraki gün) oruç tutunuz. Çünkü o gece güneş batınca Allah-u Teâlâ o andan fecir oluncaya kadar: ‘Benden mağfiret dileyen yok mu, onu mağfiret edeyim. Benden rızık isteyen yok mu, onu rızıklandırayım. (Bir belâ ile) müptelâ olan yok mu, ona kurtuluş vereyim’ buyurur.” (İbn Mâce)

Dualarınız da yer bulmak ümidiyle, mübarek Berat kandilinizi kutlarım. Berаt Kаndili’nin Ülkemiz ve Tüm İslаm Alemine hаyırlаrа vesile olmаsını temenni ediyorum. Hаyırlı Kаndiller. Rаhmet аyı Rаmаzаn-ı Şerif’in müjdecisi olаn Berаt Kаndili’nizi tebrik ediyor; Bu mübаrek gecenin Aziz Millletimize, İslаm аlemine ve tüm insаnlığа bаştа sаğlık, hidаyet, bereket, bаrış ve huzur getirmesini Cenаb-ı Hаk’tаn niyаz ediyorum. Merhаmetin, iyiliğin, umut ve huzurun gecesi Berаt Kаndilinin tüm İslаm аlemine hаyırlаr getirmesini diliyoruz. Berаt Kаndilimiz mübаrek olsun. Af kаpılаrının sonunа kаdаr аçıldığı bu günde, tüm duаlаrınızın kаbul olmаsı dileğiyle.. Berat kandilinizi kutlarım bu gece bütün dostlarım beraat eder inşallah. Tüm dualarınızın kabul olması dileğiyle. Berat Kandiliniz hayırlı olsun.

Hadisli Berat Kandili Mesajları

Hadisli Berat kandili mesajları
Hadisli Berat kandili mesajları
 • Varlığıyla güç veren canım Anne ve Babamın kandilini kutlarım.
 • Dua ve ibadetlerinin kabul olması dileğiyle. Kandilin Mübarek Olsun..
 • Anneyi özlemek Kelimeler ile anlatılmaz ama, Babamı özlemek mi? Gölgesini görsem sarılırım. Hayırlı kandiller..
 • Bu gece Kadir gecesi Allahl’ım dualarını kabul geceni mübarek eylesin..
 • Mübarek günler vardır, beraberce kutlamak için. Kandilin kutlu olsun..
 • Nur yüzlü altın kalpli canım babam mübarek kandilin kutlu olsun ellerinden öperim.
 • Baba çınar gibidir. Meyvesi olmasa da gölgesi yeter. Hayırlı kandiller olsun..
 • Mübarek kandil gecesinde yanında olamadığım için çok üzgünüm. Hayırlı kandiller…
 • Hu diyelim dilde zikir yürekte şükür olsun. Hayy diyelim iman da aşk ihsan da vuslat olsun. Kandiliniz mübarek olsun babam.
 • Es Selamun Aleykum nuruyla alemimizi Şereflendiren Efendimizin (s.a.s) şefaatine nail olmanı dilerim.
 • Allah’ın aşkıyla yan bu gece, Mevlana gibi dön bu gece, secdeye varıp huzura erince, şu fakiri de an bu gece. Kandiliniz Mübarek Olsun.
 • Ellerin semaya, dillerin duaya, gönüllerin Mevla’ya yöneldiği bu mübarek kandilini kutlar, hayırlara vesile olmasını dilerim.
 • Şüphesiz, Allah ve Melekleri Peygambere Salat Ediyorlar.’ Ey iman edenler! Sizde ona Salat edin, Selam edin. Hayırlı kandiller olsun babam.
 • Allah hepimize Efendimiz’in (sas) şefkatiyle dünyaya bakabilmeyi nasip etsin. Taşlanırken dahi Merhamet etmişti. Kandilin kutlu olsun babam.
 • Ellerin duaya uzandığı, sinelerin dostlara açıldığı, gözlerin masumiyet aradığı bu mübarek günde tüm dualarının kabul olması dileğiyle iyi kandiller baba.
 • Zâde duygular yükselsin göklere, yükseklerde hafakan, gözlerde yaşlar, ona susamış dudaklar kadar, açılan eller var. Kandiliniz mübarek olsun.
 • Gecenin güzel yüzü yüreğine dokunsun kâbuslar senden uzakta melekler başucunda olsun, güneş öyle bir gecede doğsun ki Duaların kabul, kandilin mübarek olsun.
 • Gül sevginin tacıdır, her bahar bir gül taçlanır. O gül ki Muhammet’i hatırlatır. Onu hatırlayana gül koklatır. Gül kokulu sevgi dolu nice kandiller.

Ayetli Berat Kandili Mesajları

Ayetli Berat Kandili Mesajları
Ayetli Berat Kandili Mesajları
 • Talihin gözlerin kadar berrak, kaderin bakışın kadar güzel, umudun yarın kadar yakın, yarının aşkın kadar mutlu, aşkın duaların istediğin gibi makbul olsun. Hayırlı kandiller baba.
 • Sofranız afiyetli, paranız bereketli, kararlarınız isabetli, yuvanız muhabbetli, kalbiniz merhametli, bedeniniz sıhhatli, dualarınız kabul olsun, Kandilin Mübarek Olsun baba…
 • Bakiler sevgiler adına nice dilekler vardır. Ölümü bile ayırır saymayan gönüller vardır. Mesafeler araya set çekmişse ne çıkar, dualarda birleşen gönüller vardır. Hayırlı kandiller.
 • Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Kandiliniz kutlu olsun.

Berat Kandilinizi kutlarım… Umarım, tüm kötülükler dünyadan berat olur..

İslam Aleminin beraatine vesile olması niyazıyla, Berat Kandilinizi kutlarım.

Her türlü şerden, beladan, kötülükten sana sığınırız ya rabbi. Hayırlı kandiller.

Derdi de veren sen dermanı da ya Rabbi. Şifa ver kurtar bizleri hayırlı kandiller.

Affımıza vesile olması dileklerimle Berat kandilinizi Berat Kandili Sözleri tebrik ederim. İyi kandiller.

Tüm İslâm aleminin berat kandili ni en içten dileklerimle kutlarım hayırlı kandiller..

Size ülkemize ve İslam Alemi’ne hayırlar getirmesi dileği ile; Berat Kandilinizi kutlarım.

Sizin, Ailenizin, Sevdiklerinizin ve‬ ‪Türk – İslam Aleminin‬ ‪Berat Kandili’ni Kutlarım.‬

Mübarek Berat Kandilinizi kutlar, her şeyin gönlünüzden geçtiği gibi olmasını temenni ederim.

Dualarımızın Rabbimizin yüce katına iletilmesine vesile olan mübarek Berat Kandilinizi kutlarım.

Yükü sevgi özü saygı gücü barış, süsü hoşgörü olan, Mübarek Berat Kandilinizi Kutlarım TÜRKİYEM.

Tüm insanlığa huzur, mutluluk, bereket ve barış getirmesi dileğiyle Berat Kandilinizi kutlarım…

Bu gece beraat gecesi. Dua edelim. Yürekler bir atsın bu gece, günahlarımız affolsun. İyi kandiller.

Bir önceki yazımız olan 23 Nisan ile ilgili Sözler başlıklı makalemizde 23 nisan ile ilgili sözler, 23 nisan kutkana mesajları ve 23 nisan sözleri hakkında bilgiler verilmektedir.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


EN GÜZEL SÖZLER


güzel sözler

Türkiye`nin En iyi En Güzel Sözler
Sayfasına Hoşgeldiniz..
GÜNÜN SÖZÜ