en guzel soz

sözler

kamyon arkası sözler

aşk sözleri

acı sözler

Steve Jobs Sözleri | Güzel Sözler

Steve Jobs Sözleri


Steve Jobs Sözleri

Sayfa İçeriği: Steve Jobs Sözleri, Kısa Steve Jobs Sözleri, En Güzel Steve Jobs Sözleri, Anlamlı Steve Jobs Sözleri, Steve Jobs Etkileyici Sözleri, Steve Jobs Resimleri

Apple’ın kurucu ortaklarından biri olan Steve Jobs tarafından söylenmiş en güzel ve etkileyici sözlerini siz değerli takipçilerimiz için bir araya toparladık.

Steve Jobs Sözlerini Facebook, İnstagram, Whatsapp ve Twitter, gibi sosyal platformlarda paylaşabilirsiniz.

Steve Jobs Sözleri

Wozniak elektronik konusunda benden bilgili gördüğüm ilk kişiydi.

Sokrates ile bir öğlen için sahip olduğum tüm teknolojiyi verebilirim.

Tasarım nasıl gözüktüğü veya nasıl hissettirdiği değildir, nasıl çalıştığıdır.

Hayatınızın her günü son günüymüş gibi yaşayın; bir gün haklı çıkacaksınız.

İnsanlar çoğunlukla siz onlara gösterene kadar ne istediklerini bilmiyorlar.

Her gününüzü hayatınızın son günüymüş gibi yaşayın; bir gün haklı çıkacaksınız.

Dünyayı değiştirenler ancak bunu yapabileceklerini düşünecek kadar çılgın olan insanlardır.

Dünyayı değiştirebileceğini düşünecek kadar çılgın olan insanlar ancak dünyayı değiştirebilecek iler yapabilir.

Farklı olun, farklı düşünün: Sıradan işler yapmaktansa aykırı işler ortaya koymak size farklılığı getirecektir.

Ürünleri odak gruplarına göre tasarlamak çok zordur. Birçok kez, insanlar onlara bir şeyler gösterene kadar ne istediklerini bilmiyor.

Kısa Steve Jobs Sözleri

Kısa Steve Jobs Sözleri
Kısa Steve Jobs Sözleri

Küçük başlayın, büyük düşünün.

Nitelik nicelikten daha önemlidir.

Evrende bir iz bırakmak istiyorum.

Lideri, takipçilerden ayıran inovasyondur.

Harika işler yapabilmenin tek yolu yaptığın işi sevmektir.

Başarısız ürünler! Onlarla artık daha fazla seks yapılmaz.

Donanmaya katılmaktansa korsan olmayı tercih ederim.

Büyük fikirleri çalmak konusunda her zaman arsız olduk.

Benim işim insanlara iyi davranmak değil, onları geliştirmek.

Hayat kısa, sanırım sadece öldüğümüzde anlayacağız bunu.

Harika şeyler, takım çalışmasıyla ortaya çıkar, tek başına değil.

Tasarım nasıl gözüktüğü veya nasıl hissettirdiği değildir, nasıl çalıştığıdır.

En Güzel Steve Jobs Sözleri

En Güzel Steve Jobs Sözleri
En Güzel Steve Jobs Sözleri

Yaratıcılık, lider olmak ve takip eden olmak arasındaki farkta gizlidir.

Korsan olmaya karar verdiysen deniz kuvvetlerine katılmak mantıksızdır.

Cennete gitmek isteyenler bile oraya gitmek uğruna ölümü göze almak istemez.

Dünyayı değiştirenler ancak bunu yapabileceklerini düşünecek kadar çılgın olan insanlardır.

Hayattaki vaktiniz kısa, o yüzden işe yarar birşeyler yapmak için harcamanız çok önemli.

Biz sadece, işletim sistemlerine baktık ve bunu daha basit ve daha güçlü yapabilir miyiz dedik.

Kalitenin ölçü aracı olun. Bazı insanlar, mükemmelliğin beklendiği ortamlara alışık değildir.

İş dünyasındaki büyük şeyler hiçbir zaman bir kişi tarafından yapılmaz. Bir grup insan tarafından yapılır.

Bir şey yaptığınızda iyi bir sonuç alırsanız, bir başka iyi şey daha yapın ve ona çok uzun süre takılığ kalmayın. Bir sonrakinin ne olacağını düşünün.

En iyisini yapın: Yaptığınız her işte en iyisini yapmaya çalışın. Başarı yeni başarıları getirir. Mükemmeliyet tutkusu olan insanları işe alın.

Anlamlı Steve Jobs Sözleri

Anlamlı Steve Jobs Sözleri
Anlamlı Steve Jobs Sözleri

Yaprıklarımla olduğu kadar yapmadıklarımla da gurur duyuyorum.

Yaptığınız hataları görmezden gelmeyin. Her biri birer hayat dersidir.

Zamanınız kısıtlı! Bu yüzden başka insanların gürültüsünün kendi kalbinizin sesini duymanızı engellemesine izin vermeyin.

Zeki insanları işe alıp, sonra onlara ne yapacaklarını söylemek mantıklı gelmiyor. Biz zeki insanları işe alırız ki, onlar bize ne yapacağımızı söylesinler.

Odak gruplarıyla çalışarak ürün tasarlamak gerçekten zor bir iş. İnsanlar çoğu zaman istedikleri şeyin ne olduğunu, sen onlara bir şeyler gösterene kadar bilmezler.

Mezarlıktaki en zengin adam olmak, benim için hiçbir şey ifade etmiyor. Geceleri yatağıma yattığımda, bugün gerçekten harika işler yaptım diyebilmek ise benim için mükemmel.

Bir sorunun çözümünü bulmaya çalıştığınızda, muhtemelen ilk çözüm yolu çok uzun ve karmaşık olacaktır. Eğer siz yola devam eder ve çözümün üzerine yoğunlaşırsanız daha basit ve şık çözümlere ulaşabilirsiniz.

Bazen inovasyon hata getirir. Bu durumda izlenecek en iyi yol, hataları çabucak kabul edip diğer inovasyonları geliştirmeye koyulmaktır.

Eğer bir şey yaptıysanız ve mükemmel bir şey olduğu ortaya çıktıysa, ona takılmadan bir sonraki mükemmel şeye başlamanız gerektiğini düşünüyorum.

Apple’dan kovulmak başıma gelen en iyi şeylerden biriydi. Başarılı olma baskısıyla yeniden acemi olmanın hafifliği yer değiştirdi. Kovulmak hayatımın en yaratıcı periyotlarından birine girmemi sağladı.

Steve Jobs Etkileyici Sözleri

Steve Jobs Etkileyici Sözleri
Steve Jobs Etkileyici Sözleri

Apple’ın pazar payı otomotiv pazarındaki BMW ve Mercedes veya Porsche’den daha fazlaydı. BMW ya da Mercedes neyi yanlış yapıyorlar?

Bir şey yaptığınızda iyi bir sonuç alırsanız, bir başka iyi şey daha yapın ve ona çok uzun süre takılıp kalmayın. Bir sonrakinin ne olacağını düşünün.

Mezarlıktaki en zengin adam olmak bana bir şey ifade etmiyor. Geceleri yatmadan önce harika bir şey yaptığımızı bilmek. İşte bu benim için bir şey ifade eder.

Müşterilere ne istediklerini sorup, sonra onların istedikleri şeyi yapmaya çalışamazsınız. Siz istedikleri şeyi hazırlayana kadar yeni bir şeyler isteyeceklerdir.

Bir gün gerçekten öleceğinizi bilmek, bir şeyleri kaybedeceğiniz fikrinden uzaklaşmanın en kolay yolu. Zaten gerçek anlamda bir şeye sahip değilsiniz. Yani kalbinizden geçeni takip etmemek için hiçbir sebebiniz yok.

Odaklanma ve basitlik! Bu her zaman mantralarımdan biri olmuştur. Basit, karmaşıktan daha zor olabilir. Bir işi basitleştirmek için düşüncelerinizi sadeleştirmeniz gerekir. Bu da çok çaba gerektirir. Ancak sonunda buna değecektir, çünkü o noktaya vardığınızda, dağları yerinden oynatabilirsiniz.

İşiniz, her zaman hayatınızın büyük bir kısmını dolduracaktır. Hayatınızda, neyi ve kimi sevdiğinize iyi karar verin. Çünkü hayatınızın merkezinde sevdiğiniz kişi ve işiniz vardır. O nedenle, hayattan tat almanın tek yolu, yaptığınız işi sevmektir. İşinizi sevebilmenizin tek yolu ise, onun güzel ve yararlı bir iş olduğuna inanmanızdır. Eğer onu hala bulamadıysanız, bakmaya devam edin. Onu bulana kadar asla bir işte sabitlenip kalmayın. Kalbiniz, onu bulduğunuzda size söyleyecek. Mükemmel bir ilişki gibi, işiniz de yıllar geçtikçe daha da iyi olacak.

Steve Jobs Resimleri

Steve Jobs Resimleri
Steve Jobs Resimleri

Odak gruplarıyla çalışarak ürün tasarlamak gerçekten zor bir iş. İnsanlar çoğu zaman istedikleri şeyin ne olduğunu, sen onlara bir şeyler gösterene kadar bilmezler.

Bu hayatta zamanınız sınırlı. O sınırlı zamanı, başkasının yaşamını yaşayarak harcamayın. Başka kişilerin düşünceleriyle yaşanan yaşam, dogmaların tuzağına düşmek demek demektir.

Yaşamınızda, neyi ve kimi sevdiğinize iyi karar verin. Çünkü yaşamınızın ekseni, sevdiğiniz kişiyle, sevdiğiniz iştir. İşiniz, her zaman yaşamınızın en büyük bölümü olacaktır. O nedenle, hayattan tat almanın tek yolu, yaptığınız işi sevmektir. İşinizi sevebilmenizin tek yolu ise, onun güzel ve yararlı bir iş olduğuna inanmanızdır.

17 yaşındayken şuna benzer bir şey okuduğumu hatırlıyorum: ”Her günü son gününüzmüş gibi yaşarsanız, birgün mutlaka haklı çıkarsınız”. Bu söz beni çok etkiledi ve geçen 33 yıl boyunca her sabah aynaya bakıp kendime şu soruyu sordum: ”Eğer bugün hayatımın son günü olsaydı, bugün yapacağım şeyi yapmak ister miydim?

İş yapış modelim Beatles grubudur. Birbirlerinin olumsuz eğilimlerini kontrol altında tutan dört adam vardı. Birbirlerini dengelediler ve toplamları, parçaların toplamından daha büyük oldu. Benim iş hayatına bakış açım şöyle: İş dünyasındaki büyük şeyler hiçbir zaman bir kişi tarafından yapılmaz, bir grup insan tarafından yapılır.

Geleceğinize bakarak, hayatınızdaki noktaları birleştiremezsiniz. O noktaları ancak, geçmiştekilere bakarak birleştirebilirsiniz. Bu yüzden gelecekte bu noktaların, bir şekilde birleştiğine inanın. Çünkü bir şeylere inanmanız gerekiyor. Kadere, hayata, karma öğretime, neye olursa olsun, bir şeye kesinlikle inanmalısınız. Bu bakış açısı beni asla yarı yolda bırakmadı. Hayatımdaki tüm farklılıklar, bu inançlarım sayesinde gerçekleşti.

Bir önceki yazımız olan Hacı Bektaşi Veli Sözleri başlıklı makalemizde En güzel Hacı Bektaşi Veli sözleri, Hacı Bektaşi Veli ve Hacı Bektaşi Veli sözleri hakkında bilgiler verilmektedir.


Yayınlanma Tarihi: 31 Ekim 2020

Kategori: Ünlü Sözler

Görüntüleme: 2557 Defa

Etiketler:


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


EN GÜZEL SÖZLER


güzel sözler

Türkiye`nin En iyi En Güzel Sözler
Sayfasına Hoşgeldiniz..
GÜNÜN SÖZÜ